Piotr Ikonowicz

Piotr Ikonowicz – Polski Robin Hood
Na każdej scenie politycznej są postacie zwykłe, szare, o których nie warto mówić. Taki, które nawet, jeśli zasiadają w ławach sejmowych ich wyrazistość jest praktycznie żadna, przez co umykają pamięci ludzi w szerszej perspektywie a mają jedynie poklask na rodzimym podwórku, który często spowodowany jest tylko tym, iż startują, jako tak zwana jedynka z listy znanego i popularnego ugrupowania. Niemniej jednak są również persony, które charyzmą, energią, oraz przede wszystkim działaniem wyróżniają się z tej bezbarwnej, politycznej masy. Jedną z nich jest Piotr Ikonowicz. Urodzony w 1956 roku w podwarszawskim Pruszkowie jest politykiem, który już od młodości kierował się ideami lewicowymi, socjalistycznymi, o które wciąż walczy i to mimo przeciwności losu. W czasach komuny ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim przez pewien jednak czas działał głównie jako dziennikarz. Za kolportowanie niezależnych czasopism w czasach komunistycznych był skazany wyrokiem sądowym na karę pozbawienia wolności, którą jednak warunkowo zawieszono.

Pod koniec lat osiemdziesiątych był jednym z protoplastów PPS, czyli Polskiej Partii Socjalistycznej, w której szeregach przebywał, aż do 2001 roku. Dwukrotnie był wybierany, jako poseł na sejm z list kolacji SLD. To można by rzec niejako wypromowało jego osobę i wprowadziło na salony. Trzeba jednak podkreślić, że Piotr Ikonowicz to przede wszystkim działacz, który kocha pracę w terenie i przeciwieństwie do większości polityków potrafi on niekiedy własną piersią bronić honoru i praw zwykłych obywateli, często bezbronnych w walce z machiną państwową. Jest karany między innymi za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji, który pomagał komornikowi w przeprowadzeniu eksmisji. Pomimo wyroku skazującego były poseł nie traktuje postanowienia sądu, jako kary, lecz jako jak sam powiedział „order”, a więc coś, z czego można być dumny. Piotr Ikonowicz był inicjatorem powstania w 2003 roku ugrupowania politycznego o nazwie Nowa Lewica, które to do dziś pozostaje przewodniczącym. Warto, jako ciekawostkę dodać, iż jego siostrą jest w ostatnim czasie bardzo popularny krytyk kulinarny Magda Gessler.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polska Lewica, Postacie i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

26 odpowiedzi na Piotr Ikonowicz

 1. Grażyna pisze:

  Serdeczne pozdrowienia z Krakowa dla Pana Ikonowicza!

 2. Teresa Stachurska pisze:

  Polecam: Ubóstwo i wykluczenie społeczne – http://www.stachurska.eu/?p=1158

 3. Marky pisze:

  Ja rowniez – mimo ze jestem narodowcem i prawicowcem – serdecznie pozdrawiam p. Ikonowicza.

 4. Ach, to jeszcze „wart wszystkie pieniądze” dochód gwarantowany – http://www.stachurska.eu/?p=370 .

 5. ewa pisze:

  Serdeczne Pozdrowienia i Podziękowania za Obronę Słabszych dla Pana Ikonowicza,ewa Płońsk.

 6. Roxana pisze:

  Dlaczego takich ludzi nie ma w Polsce więcej, którym nie obcy jest los wyrzucanych na bruk,wyrzucanych z pracy bez żadnego powodu,czy żyjemy w kraju bezdusznych istot nie mających szacunku dla drugiego człowieka ! Dlaczego Kościół nie dostrzega teraz tej biedy i niesprawiedliwości! Pytam,dlaczego Kościół nie organizuje biednych,wyrzucanych z pracy za nic,kiedyś w latach 80-dziesiątych Kościół kazał nam się policzyć i zobaczyć ilu nas jest, dlaczego teraz siedzi cicho ? Dlaczego, bo dostał co chciał,majątki ,pieniądze, a właśnie o to chodziło !!! Teraz za to wszystko Kościół ręka w rękę z rządem trzyma naród za mordę !!!!!Żeby obywatele przypadkiem nie policzyli się !!!Nienawidzę tego państwa w jakim przyszło mi żyć,a za stara jestem żeby wyjechać stąd jak najdalej!Pamiętam taki cytat”nie deptać orła i nie pluć na godło” ja bym troszkę zmieniła…..Ludzie policzcie się wreszcie ! Ilu nas jest ! Wy tylko umiecie policzyć się w kolejce do psychiatry i w kolejce po psychotropy !!!!Co za kraj,młodzież z bezradności idzie po narkotyki,a starsi po psychotropy żeby zabić swoją bezsilność,uśpić ją !Pytam się dlaczego we Francji ludzie demonstrują,pokazują swoje niezadowolenie,a u nas jest super!!!!!!Ale nas za mordę się trzyma i tyle ! Leczcie się dalej,a dla rządu twórzcie więcej zakładów psychiatrycznych i więcej psychiatrów !!! Pozdrawiam Pana Ikonowicza serdecznie jestem całą sobą z Panem ! Dziękuję że Pan w ogóle jest ! Roxana Stargard

 7. PRAWICOWE PODLASIE pisze:

  PANIE PIOTRZE JAK TO JEST BUJAC SIE PO BIALYMSTOKU W GARNITURZE ZA 2 TYS ZL? CZY TAK POWINIEN WYGLADAC PRZEDSTAWICIEL KLASY PRACUJACEJ?

 8. kdc pisze:

  Proszę spojrzeć na moją stronę: http://www.idiotyzmynaszepowszednie.pl

 9. Marco pisze:

  W1989r jako nieliczny młody człowiek prosiłem swoich równiesników o to aby dobrze a nawet 2x zastanowili się przed oddaniem swoich głosów na Komicet wyborczy NSZZ,,Solidarnośc,,dlaczego? Bo wiedziałem ze L.W razem zJPII Forsowali w 1980r Nałożenie Embarga na Kraje RWPG,do tego doszło jeszcze Zabujstwo Popiełuszki,które jak widać obaliło system,ale było to pyrussowe zwycięstwo Solidarności,bo tak naprawdę kościołowi chodziło o Tzw Komisję Majatkową i Konkordat,a nie o prawa Robotnika o które tak ochoczo walczył no i Przyszedł Plan Balcerowicza i Bielecki,jak grzyby po desczu zaczeły w całej Polsce wyrastać nowe Osiedla Mieszkaniowie zwane dziś ,,Melinami,, i z wielkim Bólem trzeba było było patrzeć jak Znane w PRLu Marki typu Diora,Kasprzak czy FSO i FSM są równane z ziemia a miliony Ludzi trafiały na bruk i Bezrobotne .dzis po tamtej Polsce praktycznie zostały Ruiny i zgliszcza oraz 3 Bilony długu,tyle tylko ze Gierek za 40 Mld$ za długi wybudował FSM,Jelcza Itp,a co wybudowały Elity Solidarności? Konta na Malediwach i pałace dla wnuków? co dalej Polsko?

 10. rafal7743 pisze:

  ja mam spory problem z mieszkaniem.chca wyzucic mnie moja zone i czworke naszych dzieci.jak mozna uzyskac kontakt z panem ikonowiczem

 11. Rządzący z syndromem Scarlett O’Hary – http://www.stachurska.eu/?p=3284

 12. Rudolf Kondycki pisze:

  Pan Piotr Ikonowicz w odróżnieniu od pseudolewicowców z SLD jest bezkompromisowym obrońcą interesów prostych, biednych, a często i oszukanych ludzi. Takim samym obrońcą tych ludzi był Andrzej Lepper. Cześć jego pamięci.

 13. Polecam wypowiedź prof. Żyżyńskiego nt wynagrodzeń – http://www.stachurska.eu/?p=3176

 14. Rafał7743, może przez stronę Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej?

 15. Piotr Ikonowicz: Polska – wyspa przeklęta, nie zielona – http://www.stachurska.eu/?p=5849

 16. dziejek pisze:

  Panie Piotrze. Mam taką sprawę. Otóż ja i wiele tysięcy abonentów, zostaliśmy OKRADZENI przez Cyfrowy Polsat. Nie wiem czy byłby się Pan w stanie zająć tą sprawą.
  Na wszelki wypadek podam Panu adres na stronie, na której skarży się wiele tysięcy ludzi
  Przygoda z Polsat cyfrowy S.A – księga gości
  Jeśli zainteresuje Pana ta sprawa proszę dać znać.
  Kreślę się z poważaniem Ernest

 17. Popierajcie Tuska czynem, umierajcie przed terminem – http://www.stachurska.eu/?p=7031

 18. dziejek pisze:

  Zdaje się, że Pan jest takim samym obrońcom pomiatanych jak i wszyscy, którym zależy tylko na rozgłosie. Jeśli Pan nie reaguje na to co my Panu opisujemy. To po co otwiera Pan tę stronę. Po co wzbudza Pan nadzieję w ludziach, którzy myślą, że jest Pan ostatnią deską ratunku. Wstyd. Po Panu się tego nie spodziewałem…

 19. Wiki G. pisze:

  @ dziejek, to Ty powinieneś się wstydzić, że wypowiadasz się nie mając pojęcia na jakiej stronie piszesz. Czytałeś stronę O nas (https://nowalewica.pl/about/), skąd wniosek, że jest to strona Pana Ikonowicza ? Na wikipedii, gdzie jest biografia P. Piotra też pewnie zostawiłbyś obraźliwy komentarz gdyby była taka możliwość ? Sądzisz, że Pan Ikonowicz, ma tyle do roboty, żeby siedzieć całymi dniami przed monitorem i wyszukiwać w sieci jakieś wzmianki o jego osobie i szukać czy przypadkiem ktoś nie potrzebuje pomocy, tym bardziej z jakimiś bzdurami jak Polsat Cyfrowy ? Ludzie mają naprawdę poważne problemy.
  Nawiązanie kontaktu z Panem Piotrem nie jest naprawdę niemożliwe i da się to zrobić odrobinę myśląc… ale na pewno nie da się tego zrobić wypisując jakieś bzdety na niezależnej stronie internetowej.

  Ludzie – zanim zaczniecie się wypowiadać w Internecie najpierw nauczcie się korzystać z tego narzędzia 🙂

 20. ewaduszka pisze:

  Panie Piotrze jest Pan moim ideałem.Od dziecka staram się pomagać cierpiącym,biednym.Dzieciństwo miałam dobre,rodzice średnio zamożni.Od dziecka przynosiła m do domu ptaki,zwierzęta okaleczone przez ludzi,oddawałam kupione przez rodziców rzeczy bardzo biednym koleżankom.Dzieliłam się z nimi kanapkami w szkole.Do dzisiaj taka jestem.Najbardziej pomagam dzieciom i zwierzętom.Od 19lat jestem na rencie(610zł/m–c),ale to i tak mi nie przeszkadza pomagać.Nie zawsze liczą się pieniądze,wystarczy dobry pomysł i chęci.Proszę o kontakt e’mail do Pana.Pozdrawiam.

 21. Anna pisze:

  Gdyby na swiecie bylo wiecej takich wrazliwych na krzywde spoleczna ludzi jak Pan Piotr Ikonowicz – swiat bylby lepszy.
  Panie Piotrze zycze sily i wytrwalosci w walce ze zgnila liberalna polityka!
  Biedni ludzie potrzebuja pomocy!! Czas pomyslec o 80 % spoleczenstwa, ktrore wiaze ledwo konic z koncem. Dosc juz tych bogaczy, ktorzy dorabiaja sie milionowych majatkow na cwaniactwie. Takich ludzi jak Pan musi byc wiecej!

 22. anka pisze:

  Pan Piotr jest przewspaniałym czlowiekiem. Jest Tym który daje nadzieję , wiarę w to że trzeba walczyć o swoje do końca .Mnie nauczył i pokazal że trzeba mimo wszystko uwierzyć w to że ludzie są dobrzy .Dokładnie tacy jak Pan Piotr. Ja miałam ten nieszmowity zaszczyt spotkać się z Panem Piotrem kilka razy niesamowity człowiek .On moją rodzinę URATOWAŁ nie wiem jak mogę Mu podziękować może trochę spłacę ten mój dług wdzięczności pomagając innym tym najsłabszym tym którzy nie potrafią walczyć . Staram się drogi Panie Piotrze. Anka spod Wrocławia

 23. krys_76 pisze:

  Miałem okazję poznać Pana Piotra osobiście. Jest to człowiek o wielkim sercu, martwiący się losem słabszych i pokrzywdzonych. Oprócz tego Pan Piotr jest postacią barwną i nietuzinkową- praktyka adwokacka, bójki z policjantami:), członkostwo w niezliczonych organizacjach i aktywność na wielu polach, wszędzie tam gdzie można pomóc drugiemu człowiekowi. Siostra mi do niego nie pasuje, no ale siostry się nie wybiera:)

 24. Senlabora pisze:

  Kiedy wreszcie powstanie w naszym kraju prawdziwie lewicowa partia? Bo nie jest nią ani SLD ani Twój Ruch.

Możliwość komentowania została wyłączona.