Nowa Lewica

Dość niewielu spośród szarej masy obywateli zdaje sobie sprawę, iż w Polsce istnieje i to już od wielu lat partia, o nazwie Nowa Lewica, czyli w skrócie NL. Jest to ugrupowanie założone w 2003 roku, na czele, którego stoi były poseł Piotr Ikonowicz. Sama nazwa partii Nowa Lewica z pewnością nie jest przesadną bowiem, pomimo, iż ugrupowanie to w swych postulatach odnosi się do starych prawideł socjalistycznych, na przykład o rysach trockistowskich to w porównaniu do reszty lewej strony sceny politycznej w Polsce propaguje idee mało popularne, głównie z tego powodu, iż nie docierają one do szerszego odbiorcy. Owa partia głównie przez swoje radykalne plany, oraz koncepcje i niejako wizje rządzenia Polską spycha się na margines polityczny. Wiadomo przecież, że polityka bez kiełbasy wyborczej, bez kłamstwa i obłudy nie ma racji bytu. Parafrazując słowa jednego ze znanych polityków prawicowego ugrupowania „ciemny lud wszystko kupi”, jednakże musi to być odpowiednio opakowane. Wizja Nowej Lewicy jest słodka i soczysta, lecz obywatele są jak dzieci i nigdy nie sięgną po cukierka opakowane w brzydki papierek. Żeby posiąść odpowiednie opakowanie należy mieć stosowne fundusze.

Jak wiadomo, w Polsce subwencje na działalność partii otrzymują tylko i wyłącznie te ugrupowania, które posiadają swoich reprezentantów, a więc jest to jakoby błędne koło. Tym, którzy dostali się do sejmu zdecydowanie łatwiej agitować jest wyborców i zdobyć ich głosy, ponieważ posiadają oni znaczące sumy pieniężne na reklamę i promocję niekiedy najgłupszych wręcz idei. Nowa Lewica to partia typowo socjalistyczna, która przeciwstawia się kapitalizmowi. Wiadomo, że kapitalizm nie jest systemem idealny, a na pewno nie ma w nim za wiele sprawiedliwości, a NL właśnie o sprawiedliwość i poszanowanie wszystkich obywateli chce walczyć. Bardzo często wspiera prywatne osoby i chroni je przed egzekucjami komorniczymi, czy też eksmisjami. Partia nie skupia się na niesnaskach personalnych, czy też wojnie historycznej. Woli zająć się sprawami realnie Polsce zagrażającymi, takimi jak ubóstwo, bezdomność, rasizm, czy też antysemityzm. Nowa Lewica powoli rośnie w siłę i skupia coraz większą rzeszę sympatyków zwolenników.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polska Lewica i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na Nowa Lewica

  1. Grażyna pisze:

    To pocieszające,że jest taka partia,która nie tylko głosi prawdziwie lewicowy program,ale i zgodnie z nim działa.
    Bardzo się cieszę,że NL rozwija się i skupia wielu ludzi.Napewno jest to miejsce dla wielu szlachetnych jednostek,którym pieniądz i pęd do kariery nie przesłoniły drugiego człowieka i poczucia sprawiedliwości.
    Serdecznie pozdrawiam wszystkich członków i zwolenników.

  2. Henryk Lewandowski pisze:

    Parafrazując jedno z ostatnich haseł wyborczych znanej partii proponuję wszystkim startującym w wyborach ugrupowaniom politycznym najbardziej aktualne dla polskich polityków hasło: JEDEN PRACOWNIK – JEDNA RODZINA !!! Taki powinien być cel polityki płac na najbliższe lata. Niech wreszcie praca kilku osób w rodzinie będzie swobodnym wyborem, a nie przymusem ekonomicznym, skutkiem fatalnego systemu płac (nie tylko minimalnych).

Możliwość komentowania została wyłączona.