Joanna Senyszyn

Jjoanna SenyszynJoanna Senyszyn urodzona 1 lutego 1949 roku w Gdyni. Jest profesorem zwyczajnym dr hab.  nauk ekonomicznych i publicystką. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, na którym w kolejnych latach pracowała jako asystentka.

Również w latach 1994-1995 pełniła funkcję rektora w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni. Jest autorką 4 książek oraz ponad 150 publikacji na temat marketingu, systematycznie prowadzi także politycznego bloga. Wypromowała około 500 magistrów a także 6 doktorów. W latach 70 była członkinią Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej tak więc możemy stwierdzić, że z polityką jest związana od najmłodszych lat. W 1980 roku wstąpiła do Solidarności, którą opuściła w 1995, by wkroczyć w środowisko postkomunistyczne. Rok 2001 był czasem, w którym Joanna Senszyn została posłanką Sejmu RP z ramienia SLD. W latach 2005 – 2008 pełniła funkcję wiceprzewodniczącej Sojuszu Lewicy Demokratycznej. A w 2011 roku ponownie została wiceprzewodniczącą partii SLD.

Posłanka jest członkinią Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, a także prezesem jego oddziału w Gdańsku. Jest członkinią Sejmowej Komisji Łączności z Polakami za Granicą oraz stałej delegacji parlamentarnej do Zgromadzenia Unii Zachodnio-Europejskiej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polska Lewica, Postacie i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.