Adrian Tadeusz Zandberg urodził się 4 grudnia 1979 w Aalborgu w Danii, w Polskiej rodzinie, która przebywała wówczas na emigracji. Z końcem lat 80-tych cała rodzina powróciła do Polski i zamieszkała w Warszawie. Adrian Zandberg kształcił się w Autorskim Liceum Ogólnokształcącym nr 42. Następnie studiował prawo i historię na Uniwersytecie Warszawskim. Prawa jednak nie ukończył. Po zdobyciu tytułu magistra historii, 27 czerwca 2007 otrzymał stopień naukowy doktora. Obecnie jest nauczycielem akademickim na Wydziale Kultury Japonii Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Prowadzi również wykłady w Wyższej Szkole Komunikowania, Politologii i Stosunków Międzynarodowych w Warszawie. Jednocześnie jest także właścicielem firmy zajmującej się projektowaniem aplikacji mobilnych.
Działalność polityczna
Karierę w polityce rozpoczął w Polskiej Partii Socjalistycznej jako bliski współpracownik jej ówczesnego lidera, Piotra Ikonowicza. Był również członkiem Unii Pracy i przewodniczącym Federacji Młodych UP. Współorganizował protesty przeciwko pomysłowi likwidacji nieodpłatnych studiów, wyprowadzaniu zysków do rajów podatkowych przez korporacje oraz przeciw wysyłaniu polskich żołnierzy na wojnę do Iraku. Po odejściu w 2005 roku z Unii Pracy, został współtwórcą partii Unia Lewicy III RP i zasiadł w jej zarządzie. Opuścił ją jednak tego samego roku na znak sprzeciwu wobec podjęcia współpracy z SLD. Niedługo potem przyczynił się do utworzenia stowarzyszenia Młodzi Socjaliści, które ostatecznie również zostało rozwiązane (w październiku 2015 roku).
W maju 2015 roku został współzałożycielem i członkiem Zarządu Krajowego Partii Razem. To z jej ramienia starał się o mandat poselski w jesiennych wyborach parlamentarnych. Uzyskał łącznie 49 711 głosów, co stanowiło 4,54% głosów oddanych w okręgu warszawskim, plasując go na dobrym, siódmym miejscu. Nie otrzymał jednak mandatu, gdyż partia Razem nie przekroczyła progu wyborczego. Występ w przedwyborczej debacie liderów ośmiu organizacji przyniósł mu ogromny rozgłos, gdyż media uznały go za zwycięzcę tej debaty i okrzyknęły nową twarzą lewicy.