Jak Lewica wespół z PiS i PO zniszczyła branżę hodowli zwierząt futerkowych w Polsce

Kolejne nocne głosowanie i kolejny dramat dla Polski, ale tym razem Lewica w obrzydliwy i haniebny sposób dała się wciągnąć w gierki prawicy. Zamiast stanąć w obronie polskiego rolnika, wszyscy posłowie Lewicy zdecydowali się zagłosować za tak zwaną „Piątka dla Zwierząt”, ramię w ramię z PO i PiS. Lewica po raz kolejny pokazała, że nie dorosła do przejęcia władzy.

Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Otagowano , , | Dodaj komentarz

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych i skandaliczne wypowiedzi polityków lewicy

Nasz poprzedni artykuł wzbudził nie małe emocje (link: http://nowalewica.pl/wlodzimierz-czarzasty-o-armii-czerwonej/)

Niestety polska lewica nie ustaje w wychwalaniu Armii Czerwonej jako wybawicieli Polski jednocześnie atakując bohaterów, którzy w większości najpierw walczyła z Niemieckim (narodowy socjalizm) okupantem, a następnie z Rosyjskim (komunizm). Poniżej przedstawiamy materiały jak politycy lewicowi w ostatnim czasie atakują pamięć o Żołnierzy Wyklętych.

Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:2016_Mural_%C5%BBo%C5%82nierze_Wykl%C4%99ci,_w_Nowej_Rudzie.jpg
Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii Aktualności, Historia, Polska Lewica | Otagowano , , | Dodaj komentarz

Włodzimierz Czarzasty o Armii Czerwonej

czołg

„Ci ludzie nas wyzwolili, ci ludzie dali nam wolność od Niemiec i od Niemców, od faszystów” – to słowa przewodniczącego SLD Włodzimierza Czarzastego z września 2019 roku. Słowa bardzo kontrowersyjne, z którymi nie zgadzają się nawet niektórzy koalicjanci jego partii. Między innymi Anita Sowińska z Wiosny nie podzielała zdania przewodniczącego Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii Różne | Otagowano , , | 1 komentarz

Smutna porażka w walce o wolne sądy

W czwartkowym porannym głosowaniu partie opozycyjne przegrały sromotnie na własne życzenie z rządem. Choć można było przynajmniej opóźnić procedowanie nad ustawą mającą na celu dyscyplinowanie sędziów lub nawet wyrzucić do kosza cały projekt, to przez nieobecność posłów Prawu i Sprawiedliwości udało się wprowadzić „ustawę kagańcową” do porządku obrad. Niestety, również posłowie Lewicy się do tego przyczynili.

Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Otagowano | Dodaj komentarz

Wielki powrót lewicy

W wyborach parlamentarnych 2019 lewicowe ugrupowania powróciły do Sejmu i Senatu. Pod szyldem SLD udało się wprowadzić 49 posłów oraz 2 senatorów. W Sejmie lewica osiągnęła trzeci najlepszy wynik. To wielki triumf i dawno wyczekiwany powrót, który – miejmy nadzieję – wreszcie odmieni oblicze polskiej polityki.

Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii Aktualności, Polska Lewica | Dodaj komentarz

Robert Biedroń – nota biograficzna

Robert BiedrońWiosna 2019 na dobre zagościła na zewnątrz. Wreszcie przyniosła wyższe temperatury i sprawiła, że przyroda obudziła się do życia. Czy Wiosna Roberta Biedronia również ma szansę na rozbudzenie polskiej polityki i czy lewicowe ideały wrócą do mainstreamu? To się okaże w kolejnych miesiącach. Na razie warto się jednak przyjrzeć osobie lidera wspomnianego ugrupowania.

 

zdj źródło: https://www.flickr.com/photos/lplewnia/9849847143/

Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Polska Lewica, Postacie | Otagowano , , , , | Dodaj komentarz

Daszyński to dobry symbol dla lewicy

Ignacy DaszyńskiPodzielonej lewicy trudno znaleźć punkty wspólne. Coraz trudniej jej także budować narrację, z którą mógłby utożsamiać się lewicowy wyborca – socjalny elektorat przejmuje bowiem prawica. Dlatego właśnie postać Ignacego Daszyńskiego jest tak ważna. Dlatego warto przypominać, kim był i czym się dla Polski zasłużył. Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Polska Lewica | Otagowano , | Dodaj komentarz

Adrian Zandberg

Adrian Tadeusz Zandberg urodził się 4 grudnia 1979 w Aalborgu w Danii, w Polskiej rodzinie, która przebywała wówczas na emigracji. Z końcem lat 80-tych cała rodzina powróciła do Polski i zamieszkała w Warszawie. Adrian Zandberg kształcił się w Autorskim Liceum Ogólnokształcącym nr 42. Następnie studiował prawo i historię na Uniwersytecie Warszawskim. Prawa jednak nie ukończył. Po zdobyciu tytułu magistra historii, 27 czerwca 2007 otrzymał stopień naukowy doktora. Obecnie jest nauczycielem akademickim na Wydziale Kultury Japonii Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Prowadzi również wykłady w Wyższej Szkole Komunikowania, Politologii i Stosunków Międzynarodowych w Warszawie. Jednocześnie jest także właścicielem firmy zajmującej się projektowaniem aplikacji mobilnych. Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Polska Lewica, Postacie | Dodaj komentarz

Partia RAZEM

Partia Razem została założona dokładnie 16 maja 2015 roku przez byłych działaczy Młodych Socjalistów i Zielonych. Koncepcja jej powstania pojawiła się wraz z apelem środowisk lewicowych, które wyraziły swoje niezadowolenie z powodu braku takiego ugrupowania nie tylko na scenie politycznej Polski, ale również w parlamencie. Biuro i główna siedziba partii znajduje się w Warszawie. W każdym województwie jest przynajmniej jeden okręg wyborczy. Partia dała się poznać jako inicjator tzw. „czarnego protestu” przeciwko zaostrzeniu przepisów aborcyjnych. Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Polska Lewica | Otagowano , , | Dodaj komentarz

Lewicowy armagedon

Wyborcy zdecydowali i oddali Polskę w ręce prawicowych populistów, zmęczeni ośmioletnimi rządami Platformy Obywatelskiej. Skuszeni obietnicami 500 zł na każde dziecko, obniżenia emerytur, wzrostu płac i kwoty wolnej od podatku Polacy oddali głosy na partię, która co prawda gospodarczo prze do przodu na hasłach socjalnych, właściwych lewicy, to jednak światopoglądowo – delikatnie mówiąc – ma do niej daleko. Nie to jest jednak tragedią środowisk lewicowych. Jest nią fakt, że ani koalicja starych partii, w tym SLD i Twojego Ruchu, ani nowa formacja Razem nie dostały się do sejmu. Nadszedł wyborczy armagedon i lewica zniknęła z parlamentu. Dlaczego tak się stało? Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności, Polska Lewica | Otagowano , | Dodaj komentarz